Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym możliwe jest między innymi poprawne wyświetlanie elementów strony, zapamiętywanie sesji użytkowników. Dodatkowo na stronie znajduje się skrypt Google Analytics oraz PIWIK (statystyki oglądalności). Znajdują się również skrypty przycisków serwisów społecznościowych Facebook, Twitter i Google+ oraz YouTube, które również mogą zapisywać ciasteczka.

Margaretka

Apostolat Margaretka jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej z objawień w Medziugorie, aby wierni modlili się za kapłanów. Polega to na tym, że siedem osób deklaruje iż będzie się modlić za jednego konkretnego kapłana w jednym wybranym przez siebie dniu tygodnia. Zobowiązanie to wypełniają odmawiając jedną z modlitw w intencji powierzonego księdza.

Życie pędzi, wszyscy gdzieś ciągle się spieszymy, biegniemy. W natłoku codziennych spraw może się zdarzyć że przegapi się dzień w którym należy poświęcić chwilę na modlitwę za kapłana. Aby uniknąć tej sytuacji można skorzystać z aplikacji "Margaretka". Daje ona możliwość wpisania na każdy dzień tygodnia jednego kapłana, dzięki czemu osoba która zobowiąże się do modlitwy za więcej niż jednego księdza, będzie miała cały czas "pod ręką" ściągę kiedy i za kogo ma się modlić. Dodatkowo w dniu planowanej modlitwy otrzyma powiadomienie informujące o tej konieczności. Kolejnym udogodnieniem jest wybór jednej z pięciu modlitw którą chce się odmawiać w ramach zobowiązania. Za każdego kapłana można modlić się inną modlitwą. Ostatnim, może nawet najważniejszym udogodnieniem, jest wirtualny różaniec. Ułatwi on odmawianie koronek. W sytuacji kiedy nie ma się przy sobie różańca, nie trzeba zaprzątać sobie głowy liczeniem kolejnych "trójek" przy Koronce Medziugorskiej, lub dziesiątek przy Koronce do Bożego Miłosierdzia, ale można skupić się na modlitwie. Aplikacja poprowadzi od początku do końca, dając znak wibracją kiedy zaczyna się nowa "trójka" lub "dziesiątka".

Po uruchomieniu aplikacji w oknie głównym ukaże się tekst modlitwy. Chcąc dodać imię i nazwisko księdza, a jest to konieczne jeśli mają pojawiać się przypomnienia, za którego podjęto zobowiązanie modlitwy, należy nacisnąć ikonę margaretki w prawym górnym rogu głównego okna aplikacji. Następnie w opcjach które się pojawią należy ustawić dzień tygodnia w którym przypada modlitwa, wpisać imię i nazwisko księdza, wybrać modlitwę którą chce się odmawiać oraz jedną z koronek. Naciśnięcie przycisku "Wróć" sprawi że ustawione dane zostaną zapisane. W sytuacji kiedy przyjęło się zobowiązanie modlitwy za więcej niż jednego księdza, nie trzeba opuszczać okna z opcjami. Wystarczy wybrać inny dzień tygodnia i przypisać do niego zarówno imię księdza jak i modlitwę. Wszystkie te dane zostaną zapisane po opuszczeniu ekranu z ustawieniami. Jeśli modlitwa przypada na inny dzień tygodnia niż bieżący, w oknie głównym aplikacji dane księdza nie zostaną wyświetlone. Pojawią się one dopiero w dniu który został mu przypisany.

Jak już wspomniałem, w ustalonym dniu pojawi się przypomnienie o konieczności odmówienia modlitwy. Po wyświetlenu przypomnienia, korzystając z gestów związanych z powiadomieniami w iOS, można dokonać wyboru, czy  odmówić modlitwę właśnie w tym momencie, czy też później. W przypadku skorzytstania z drugiej opcji, kolejne przypomnienie pojawi się po upływie jednej godziny.

Chcąc skorzystać z wirtualnego różańca, należy wybrać jego ikonę znajdującą się w lewym górnym rogu. Następnie należy nacisnąć lub przesunąć palcem po ekranie aby rozpocząć odmawianie koronki. Początek każdej "trójki" w przypadku Koronki Medziugorskiej sygnalizowany jest pojedynczą wibracją, natomiast koniec koronki potrójną wibracją. W przypadku Koronki do Bożego Miłosierdzia, wibracją jest sygnalizowany koniec każdej dziesiątki.

Osoby które chciały by się więcej dowiedzieć na temat Apostolatu Margaretka znajdą bardziej szczegółowe informacje na tej stronie.

Mam nadzieję że aplikacja mimo swej prostoty ułatwi wypełnienie zobowiązań modlitewnych.

Wszelkie uwagi, propozycje rozwoju aplikacji proszę zgłaszać w komentarzach lub na maila. Zachęcam również do oceniania aplikacji w App Store.

 

 

  • v 1.3.0 (07.2018)

Dodano Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  • v 1.2.0 (11.2017)

Poprawione drobne błędy.

  • v 1.1.0 (11.2017)

Dodane modlitwy w języku angielskim i francuskim.

Poprawiony błąd związany z powiadomieniami.

Zmienione tło okna głównego aplikacji.

  • v 1.0.5 (09.2017)

Pierwsza oficjalna dystrybucja

E-mail

Komentarze   
#3 Dorota Litwińska 2021-08-30 20:31
Dlaczego nie ma aplikacji na androida?
Cytować
#2 Jola 2020-03-29 20:31
Tak
Cytować
#1 EWA JUSZCZAK 2019-09-22 23:23
:-)
Cytować
Dodaj komentarz