Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym możliwe jest między innymi poprawne wyświetlanie elementów strony, zapamiętywanie sesji użytkowników. Dodatkowo na stronie znajduje się skrypt Google Analytics oraz PIWIK (statystyki oglądalności). Znajdują się również skrypty przycisków serwisów społecznościowych Facebook, Twitter i Google+ oraz YouTube, które również mogą zapisywać ciasteczka.

Cash Per Day

"Cash Per Day" jest aplikacją dzięki której w prosty sposób można kontrolować swoje codzienne wydatki na przestrzeni miesiąca.

Jej jedynym zadaniem jest informowanie użytkownika o tym ile każdego dnia może wydać pieniędzy, które mu zostają po odjęciu kosztów jakie comiesięcznie ponosi.

Konfiguracja sprowadza się do podania kwoty jaką dysponujemy w danym miesiącu, oraz do wpisania kwot rachunków, zoobowiązań które musimy pokryć czy też nawet sumy jaką chcielibyśmy zaoszczędzić w miesiącu. Na podstawie tych danych program wylicza ilość gotówki która pozostała do dyspozycji, oraz informuje ile można wydać każdego dnia aby nie przekroczyć dostępnych środków. Warunkiem niezbędnym do poprawnego wyliczania, jest wprowadzanie każdej wydanej sumy w polu "Wydatki bieżące". Aktualizacja sugerowanej dziennej kwoty następuje od razu po wpisaniu wydatku, oraz automatycznie z początkiem nowego dnia. W zależności od tego czy w danym dniu wydało się więcej niż program proponował, czy też mniej, dostępna dzienna kwota na następne dni może zmaleć lub wzrosnąć.

Od wersji 1.3 prezentacja dziennej dostępnej kwoty gotówki zostaje zmieniona dla konkretnego, bieżącego dnia, oraz dla dni jakie pozostają do zakończenia okresu rozliczeniowego. Dzięki tej zmianie użytkownik jest dokładnie informowany ile danego dnia może wydać pieniędzy. W systuacji kiedy wyda więcej niż sugerował program, na ikonie programu nie będzie się już wyświetlała dostępna kwota, natomiast w oknie głównym aplikacji kwota na bieżący dzień będzie minusowa. Oczywiście wraz z nowym dniem, program uaktualni dostępną kwotę na ten dzień i zostanie ona zaprezentowana zarówno na ikonie aplikacji jak i w oknie głównym programu. Dodatkowo bieżące wydatki poniesione w danym okresie rozliczeniowym są całościowo prezentowane w tle pola do wpisywania tychże wydatków, dzięki czemu ma się większą kontrolę nad kwotą jaką już się wydało. Warunkiem działania programu w opisany powyżej sposób jest "nie zabijanie" go, czyli nie należy go usuwać z aktywnych aplikacji na telefonie. 

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji, przyjmuje ona że dzień od którego ma rozpocząć wyliczanie dziennej kwoty, to jest pierwszy dzień danego miesiąca. W sytuacji kiedy chciałoby się aby wyliczanie nastąpiło od innego dnia miesiąca, wystarczy w dniu w którym chcemy rozpocząć wyliczanie dziennej kwoty, nacisnąć i przytrzymać pole z napisem "Wydatki bieżące". Po chwili pojawi się komunikat z pytaniem czy aby napewno chcemy wyzerować te wydatki. Naciśnięcie "OK" spowoduje że dotychczasowe wydatki bieżące zostaną skasowane, a okres rozliczeniowy rozpocznie się od dnia w którym to wyzerowanie nastąpiło. Tak więc jeśli wypłata nie jest pierwszego dnia miesiąca a np. 10, wystraczy dziesiątego wyzerować wydatki bieżące a program wyliczy ilość dostępnej gotówki do dziesiątego kolejnego miesiąca. Oczywiście zerowanie wydatków bieżących należy wykonywać co miesiąc. W pierwszym dniu nowego okresu rozliczeniowego w telefonie pojawi się powiadomienie przypominające o konieczności wyzerowania bieżących wydatków.

 

Kup w App Store

Obejrzyj na YouTube

Historia:

  • v 2.0 (06.2017)

        Zmienione GUI programu.

  • v 1.3 (05.2017)

        Zmienione okno główne programu.

Zmieniona forma wyświetlania dostępnej dziennej kwoty gotówki. 

  1. v 1.2 (04.2017)

Dodana notyfikacja informująca o konieczności zresetowania wydatków bieżących w związku z zakończeniem miesiąca,

  • v 1.1 (03.2017)

Naprawione drobne błędy.

  • v 1.0 (03.2017)

Pierwsza oficjalna dystrybucja

 

CashPerDayPL 1CashPerDayPL 2CashPerDayPL 3CashPerDayPL 4

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

026451
TodayToday16
This MonthThis Month1376
All DaysAll Days26451
Guests 2