Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym możliwe jest między innymi poprawne wyświetlanie elementów strony, zapamiętywanie sesji użytkowników. Dodatkowo na stronie znajduje się skrypt Google Analytics oraz PIWIK (statystyki oglądalności). Znajdują się również skrypty przycisków serwisów społecznościowych Facebook, Twitter i Google+ oraz YouTube, które również mogą zapisywać ciasteczka.

Poradniki

ESP8266 w praktyce (UDP)

W związku z prośbami o udostępnienie kodów źródłowych do ESP8266, zdecydowałem że coś na ten temat napiszę. Na początek użycie protokołu UDP do zapalania diod podłączonych do modułu ESP8266 z zainstalowanym NodeMCU.

ESP8266 część 5

Programowanie układu ESP8266 z poziomu Arduino IDE na macOS. Dodatkowo rozwiązanie nie spodziewanego błędu jaki pojawił się podczas próby zmiany firmware w ESP.

macOS High Sierra i AVR

Hombrew, Eclipse i moje przygody z uaktualnieniem tego środowiska, po zainstalowaniu macOS High Sierra.                                                                    

ESP8266 część 4

Konfigurowanie modułu z układem ESP8266 do pracy po protokole TCP i UDP, z wykorzystaniem bibliotek NodeMCU oraz języka LUA.                              

ESP8266 część 3

Uaktualnienie oryginalnego firmware'u dla układu ESP8266, oraz zmiana na firmware alternatywny - NodeMCU.                                                                 

ESP8266 część 2

Konfiguracja modułu WIFI przy użyciu komend AT, do komunikacji po protokole TCP i UDP.                                                                                                      

ESP8266 część 1

Początek zabawy z modułem WIFI ESP8266 na macOS. Opis podłączenia do maca z użyciem konwertera FT232. Przykłady adapterów do modułów ESP8266.

AVRFusesCalc - poradnik

Starałem się tak napisać tą aplikację, aby była prosta i przyjazna w obsłudze. Mam nadzieję że mi się to udało. Niemniej zamieszczam instrukcję jak rozpocząć pracę z programem, oraz opis dostępnych funkcji.