Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym możliwe jest między innymi poprawne wyświetlanie elementów strony, zapamiętywanie sesji użytkowników. Dodatkowo na stronie znajduje się skrypt Google Analytics oraz PIWIK (statystyki oglądalności). Znajdują się również skrypty przycisków serwisów społecznościowych Facebook, Twitter i Google+ oraz YouTube, które również mogą zapisywać ciasteczka.

MIŁO MI CIEBIE POWITAĆ

Skoro tu jesteś, to i Twoją pasją jest zapewne elektronika i programowanie. Chociaż kto wie, może ta wizyta jest czystym przypadkiem. Jaki jednak by nie był powód tych odwiedzin, zapraszam Cię do zapoznania się z tym, czym chcę się z Tobą podzielić.

Znajdziesz tu między innymi poradniki, które pomogą Ci wejść w świat programowania mikrokontrolerów AVR.

Z góry jednak uprzedzam, nie wszystkim się one przydadzą.

Aby z nich w pełni skorzystać musisz posiadać komputer firmy Apple. To właśnie z myślą o użytkownikach macOS powstają poradniki. Dla nich też powstały aplikacje które ułatwiają wejście w świat AVR na macOS.

Oprócz poradników znajdziesz tu również moje aplikacje. Tworzone nie tylko na komputery z systemem macOS, ale też na telefony pracujące pod kontrolą systemu iOS. Od użytkowych, po takie które dotykają sfery duchowej.

To oczywiście nie wszystko co możesz znaleźć na stronie. Lecz nie będę zabierał Ci już czasu. Rozgość się, rozejrzyj a może znajdziesz coś co Cię zainteresuje.

Picture app CashPerDay

Cash Per Day

Masz problem z kontrolą wydatków? Koniec miesiąca zaskakuje Cię zerowym stanem na koncie? A może debetem? Jeśli odpowiedzi na te pytania są twierdzące, skorzystaj z Cash Per Day. Ta aplikacja pomoże Ci uniknąć tych sytuacji. Dzięki niej każdego dnia będziesz wiedzieć ile możesz wydać pieniędzy, aby na koniec miesiąca nie być niemile zaskoczonym.

Nie lubisz statystyk, tabelek? Tutaj nie musisz z nich korzystać. Wpisujesz wydatki w jednym miejscu i to wszystko. Bez konieczności rozliczania wydanej kwoty na poszczególne produkty.

Jeśli jednak chcesz wiedzieć co i w jakim procencie pochłania Twój budżet, to Cash Per Day Ci to pokaże. Wystarczy że będziesz wprowadzać wydatki według kategorii. Ale nie kategorii utworzonych przez autora aplikacji, ale takich które samemu utowrzysz.

More Info

AVR Fuses Calc

Nic nie daje tyle radości pasjonatowi elektroniki, jak zbudowanie samemu działającego urządzenia. Obecnie postęp technologiczny daje Ci nie ograniczone wręcz możliwości. W domowym zaciszu możesz zaprojektować i zmontować układ, którego nie powstydziłyby się wielkie firmy.

Jest to możliwe między innymi dzięki mikrokontrolerom AVR i możliwości ich programowania.

Zanim jednak wgrasz swój pierwszy program do mikrokontrolera, musisz go skonfigurować. Do tego celu służą fuse bity i lock bity. Brzmi groźnie, i faktycznie może przysporzyć trochę problemów gdy będziesz się z nimi nieroztropnie obchodził. Zwłaszcza na macOS, gdzie nie ma zbyt wiele narzędzi umożliwiających proste i przyjemne konfigurowanie mikrokontrolera AVR. Aby ten proces ułatwić użytkownikom systemu macOS, powstał program AVRFusesCalc.

Jest to aplikacja zarówno dla tych co już zjedli zęby na programowaniu AVR jak i dla tych którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie mikrokontrolerów. Dzięki niej, początkujący skonfigurują mikrokontroler bez strachu o jego przypadkowe zablokowanie, a zaawansowani użytkownicy bez najmniejszych problemów wykorzystają wszystkie możliwości jakie dany mikrokontroler oferuje.

More Info

Nie pamiętasz hasła? To nie jest problem. Wpisz poniżej swój adres poczty elektronicznej podany podczas rejestracji i wybierz przycisk „Wyślij”. Otrzymasz specjalny kod umożliwiający zalogowanie się i dokonanie zmiany hasła.
Sprawdź za kilka chwil swoją skrzynkę pocztową. Gdy otrzymasz wiadomość z kodem weryfikującym, skopiuj go i podaj podczas logowania, a następnie dokonaj zmiany hasła.